Lubskie dno kultury (LDK)

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 18 z 19

AA GOŚĆ 08-04-10 20:52

Do MG GOŚĆ - 07.04.2010MAM PYTANIE - O JAKICH WSPANIAŁYCH LATACH W LDK PISZESZ ?

Odpowiedz Cytuj
Bb GOŚĆ 08-04-10 20:58

Do MG GOŚĆ z 07.04.2010Nie powielaj plotek, bo to nie jest mile czytane.Co możesz powiedzieć o działalności LDK jak mieszkasz za granicą i Ciebie tu nie ma ?

Odpowiedz Cytuj
MG GOŚĆ 09-04-10 21:01

Po pierwsze; nie pisalam o czasach swietnosci Domu Kultury tylko o tym ze przed laty byl w LDK odpowiedni sprzet i pracowali tam ludzie ktorym gdyby nie podcinano skrzydel zdzialali by wiele dla lubskiej kultury.Po drugie: wiele lat mieszkalam w Lubsku i widzialam co dzieje sie w LDK, a teraz kiedy wracam rowniez widze i slysze ze jest coraz gorzej wiec nie powielam plotek tylko stwierdzam fakty.

Odpowiedz Cytuj
Qlturalny gość GOŚĆ 12-06-10 11:27

Ci dla których kultura, nawet ta gminna coś znaczy - wiedzą kim jest DeCoy. Na stronie: [LINK] (lub: [LINK] ) można pobrać plik w pdf pt: "Interesujące... Ciekawe... w Lubsku i gminie" gdzie wśród osób związanych z Lubskiem jest też wymieniona Kasia Rakowska. Warto znać akcenty lubskiej kultury.Pozdrowienia dla Kasi Rakowskiej od jej miłośników z Lubska!

Odpowiedz Cytuj
The end GOŚĆ 21-06-10 17:00

Temat utwarzamy za zamkonięty

Odpowiedz Cytuj
Zimz 04-08-10 18:40

Zwolniło się miejsce pracy dla instruktora ds. plastyki, bądź animatora kultury. Jeśli ktoś jest rzeczywiście zainteresowany rozszerzeniem oferty kulturalnej naszego miasta, ma pomysły, energię i chce się trochę pomęczyć, w systemie który nie docenia finansowo twoich nadmiernych wysiłków, stresować, użerać, ale i mieć ogromną satysfakcję, to droga wolna... Galeria Shelter tymczasowo jest w zawieszeniu, ale niewykluczone, że jako luźna, oddolna inicjatywa artystyczna da o sobie jeszcze znać [bo w końcu od tego się zaczęło...]."Ci dla których kultura, nawet ta gminna coś znaczy..." - niech wiedzą że to oni sami ją współtworzą.Środków finansowych na realizacje i powodzenia życzę.

Odpowiedz Cytuj
JW GOŚĆ 15-08-10 13:05

O! teraz wraz z odejściem zimza z e struktur LDK można stwierdzić, że temat zamknięty.  Nie chodzi o temat kultury w LUbsku, ale temat żałasnej "animacji kultury" w wykonaniu zimza.

Odpowiedz Cytuj
Zimz 21-08-10 0:52

Odp. do JW [...ale i nie tylko].O! Nigdy nie było moim zamiarem schlebianie ogółowi. Zająłem się zagospodarowaniem pewnej niszy w naszej lokalnej kulturze [młodzież, sztuka, muzyka]. Jeśli nie znalazłeś w działaniach galerii Shelter nic dla siebie to trudno. Jak robisz coś dla wszystkich [aby byli zadowoleni], to i dla nikogo. Widocznie tego nie pojąłeś [choć była o tym mowa na stronie galerii] w przeciągu dwóch i pół roku mojej pracy w placówce. Nie byłem pracownikiem od całokształtu obecnej kultury [bo tego i nie sposób ogarnąć, a zwłaszcza mając ograniczone środki finansowe, nie wspominając o innych obowiązkach]. Tak czy siak jestem usatysfakcjonowany tym, co udało mi się wspólnie z ludźmi osiągnąć w sferze kultury „alternatywnej” w czasie mojej pracy, mimo mojej przelanej krwi [dosłownie, gdyż miałem 2 rany tłuczone głowy po koncercie hip-hopowym]. No cóż, nie zawsze wszystko grało jak bym chciał. Lista zorganizowanych imprez tutaj: [LINK]
„Żałasna” animacja kultury w twoim przypadku polega na opluwaniu tych, którym coś jeszcze się chce [nie myl z niektórymi pracownikami ldk]. Jeśli tak to ma wyglądać to „dziękuję” tobie, jak i osobą z takim podejściem do wszelkich inicjatyw: „Po co?”, „Na co to?”, "Nie da rady". Dlatego twoja opinia już tym bardziej mnie nie interesuje.
A jeżeli to co robiłem było takie jak mówisz, to znaczy, że masz już „z górki”. Cokolwiek zrobisz będzie o wiele lepsze….. więc do dzieła. Nie marnuj okazji [praca czeka].
….to jeszcze nie koniec…

Na domu kultury życie się ani nie zaczyna, ani nie kończy… Na organizacje gali sportu, dożynek, majówek, czy dni miasta zawsze się znajdzie kasa [i stosunkowo spora publika]. Chcesz czegoś innego? Do Zielonej Góry, czy Żar nie masz za daleko. Jedź i delektuj się do woli, niech cię megakulturalny orgazm zamroczy i doprowadzi do najwyższych szczytów świadomości.
A potem rozejrzyj się w Lubsku… to nie jest niestety „koncert życzeń”. Jest mnóstwo zajebistych zespołów [biorą mniej, albo więcej, co wcale nie świadczy o ich wartości artystycznej], ale co z tego jak nie masz na nie funduszy [zawsze znajdą się "ważniejsze potrzeby"]. A jak masz i koncert zagra rewelacyjny zespół np. folk punk-rockowy [Pipes and Pinas z Czech i USA], ludzie się świetnie bawią, to mam się przejmować gościem który tam nie przyszedł, bo i tak woli jazz, elektro gotic, techno? Wszystkim nigdy nie dogodzisz, zawsze ktoś pokręci nosem, że to nie to, bo ma inny gust.

A teraz krótki cytat z forum Gazety Lubuskiej do przemyślenia:
[forum miasta Lubsko, temat: Dni Lubska 2010]

autor~kkk~
Napisano 14 sierpień 2010 - 22:01 #22

„A na koncercie Fading Colours w z.g. to chyba raptem 4 osoby były. Rozumiem że to za daleko? F.C. swoją drogą za wiele z gothic-rockiem wspólnego nie mają, ale fakt pojawiają się na imprezach z taką muzyką. Graja solidne dark-trance, które gitary maja co najwyżej w samplach. Byłem na 6 koncertach F.C. to wiem Dobrze by było gdyby mogli zagrać w naszym L.,choćby dla draki, bo odbiorców takich dźwięków to tutaj za dużo nie ma. Nad czym szczególnie nie ma co płakać „.
Nie byłem na wspomnianym koncercie, ale wpis ten tylko potwierdził moje podejrzenie co do intencji niektórych forumowiczów. Mianowicie „[…] choćby dla draki […]”.

Mam wrażenie, że niektórzy postrzegają działalność Ldk w czerni i bieli, zapominając o rozmaitych odcieniach szarości… na pewno nie jest różowo. Nie wszyscy są „BMW” [co byłoby na rękę placówce, jak i „hiperkulturalnej opozycji”]. Takie myślenie tylko niszczy wszelkie inicjatywy nastawiając ludzi przeciw sobie. Chcesz bezsensownie dowalać innym to w końcu zostaniesz sam, a sam raczej gówno zrobisz… w piaskownicy... [no, chyba żeś Super-man].

Ktokolwiek zacznie pracę w domu kultury ma przesrane zarówno ze strony "kierownictwa", jak i "obrońców kultury". No chyba że będzie to ktoś… z rodziny [syn?]. Taki to będzie miał luz przynajmniej z jednej strony.

Dobranoc... i do dzieła!

Odpowiedz Cytuj
Mieszkaniec GOŚĆ 25-08-10 10:48

Czy wy nie zauważacie jednej żeczy , że wszystkie działania LDK oparte są na statucie L.K. Oto ogłaszam wszech i wobec że LDK przemienił się w KRYCHOLAND!.

Odpowiedz Cytuj
Gonzo z ZielonejG GOŚĆ 02-09-10 13:38

Zaimz nie mieszaj, miales swoj czas i co zrobiles? Nie wylewaj teraz zolci. Zaprosic pare kapel na koncert potrafi nawet malpa z brzytwa w reku. Uwierz mi, że te twoje odloty i artyzm to potezna prowincja. Zejdz na ziemie. A najlepiej to wyjedz z L i sprawdz sie w prawdziwym swiecie artyzmu a zobaczysz ile znaczy ta cala twoja zas... a animacja kultury.Profanacja, nadziabać się i wrzeszczec do mikrofonu w kapeli Obojnak potrafi każdy..Hłe, hłe !

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://lubsko.istrefa.com

istrefa gmina Lubsko | istrefa powiat żarski | istrefa lubuskie | istrefa Polska

Lubsko - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat żarski, województwo lubuskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 68-300


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem