Niby magazyn , niby lubski

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Kaka GOŚĆ 30-07-08 23:56

Zanim wypowiem swoją opinię o tym  czasopiśmie , chciałbym poznać zdanie na ten temat szerszego grona mieszkańców mojego miesta , śmiało , bez tabu , piszcie co myślicie i bez cukierkowania !

Odpowiedz Cytuj
Bnq58 31-07-08 17:01

Autor: n/a 07-30-2008 10:56 Zanim wypowiem swoją opinię o tym  czasopiśmie , chciałbym poznać zdanie na ten temat szerszego grona mieszkańców mojego miesta , śmiało , bez tabu , piszcie co myślicie i bez cukierkowania !
"...szerszego grona mieszkańców mojego miesta..." niestety brak "szerszgo grona" z dostępem do sieci lub większość mieszkańców stosuje życiową zasadę "tumiwisizm"."...bez tabu , piszcie co myślicie i bez cukierkowania... tak poprostu? i bez tematu? Ala jako przynależny do gatunku niezależnych i nieskorumpowanych mogę określić ML jako klasyczny przykład publikatora z kręgu tzw "towarzystwa wzajemnej adoracji" (nic złego, same superlatywy), albo też określanego jako "książka telefoniczna" - byle nazwisko, a lepiej zdjęcie z twarzą znalażlo się na łamach (dla potomnych), dlatego tyle pozowanych zdjęć typu "strażackiego". Ogólnie tuba burmistrza, który nie ukrywa, że chce mieć pismo piszące tylko o pozytywnych osiągnięciach - żadnych problematrycznych spraw -  "w to mi graj" dla pozaklasowego redaktora naczelnego rodem z Gubina (byłego redaktora upadłej gubińskiej gazety), któremu frędzel u kanapy zwisają lubskie problemy (byle kasę wziąść, a raszta to nie jego problem).Podsumowując: groch z kapustą, bez pomysłu, bez koncepcji, oprawa graficzna bez artystycznego smaku. Szkoda naszych podatników pieniędzy (ML jest dofinasowany z budżetu gminy), a i tak wciąż drożeje, a nakład sprzedany spada (więcej "rozdawnictwa").

Odpowiedz Cytuj
Kaka GOŚĆ 02-08-08 22:47

Jestem zaniepokojony taką oto sytuacją , gdzie piętnastotysięczne miasto jest jak by wymarłe , praktycznie nie ma zainteresowania merytoryczną dyskusja o problemach które istnieją i muszą być omawiane właśnie na takim forum , gdzie każdy może powiedzieć o swoim sposobie rozwiązania danego problemu , taka szansa a tu taki brak odzewu , a może odwagi . Czyż by ludzie już nie wierzyli w możliwość wpływania na decyzje władzy wywierając nacisk słowem mówionym lub pisanym , a może władza tak skutecznie ignoruje głsy mieszkańców , że mieszkańcy się odwrócili do władzy tyłem , a co za tym idzie nie interesują się swoim miastem bo i tak nie mają wpływu na to co się dzieje w tym mieście . A miasto ulega dalszej degradacji , to miasto staje się trochę większą wioską . I co z tym niby magazynem , niby lubskim ? To jest też miejsce na dyskusję , dlaczego nie jest ?

Odpowiedz Cytuj
Kaka GOŚĆ 06-09-08 13:16

Czekałem bardzo długo na opinie mieszkańców Lubska na tematy dotyczące urzędników i lubskiej tuby propagandowej , no i co ? Klops ... Tak chyba jest ze wszystkim , kibiców jest sporo ale jeśli chodzi o zajęcie jakiegoś stanowiska to już jw. CZEMU W TYM MIEŚCIE NIC SIĘ NIE DZIEJE , PANIE BURMISTRZU GDZIE SĄ CI INWESTORZY , GDZIE JEST TA PRACA DLA LUDZI , DLACZEGO MIESZKAŃCY MIASTA NIE SĄ INFORMOWANI O POCZYNANIACH ZARZĄDU MIASTA W TYM KIERUNKU , DLACZEGO INWESTYCJE TAKIE JAK SKRZYŻOWANIE REJA I E. PLATTER , REMONT BASZTY , BUDOWA HALI SPORTOWEJ NIE SĄ REALIZOWANE (PROCEDURY TO TYLKO CZĘŚĆ PRAWDY , A GDZIE TA RESZTA O KTÓREJ SIĘ NIE MÓWI) , jeszcze parę lat i z "żar" przyjadą koparki i pługi , zaorają i zasypią , dlaczego ? bo mamy kiepskie władze , a ja miałem takie wielkie nadzieje związane z obecnym burmistrzem , ba , byłem Jego zdecydowanym zwolennikiem , jak ja się rozczarowałem . Pierwszy burmistrz (partacz Palcat) zrujnował i zmarginalizował poprzez swoją plitykę nasze miasto , drugi (niewypał Iżyk) utrwalił mizerię , wydawało się że ktoś taki jak Pan Bakalarz , człowiek spoza układu Palcatowskiego zacznie energicznie zmieniać to miasto (pierwsza kadencja wydawała się potwierdzać ten kierunek , niestety druga to totalny odwrót) , to chyba tłumaczy bierność mieszkańców , brak wiary w możliwość wpływu , czy też uczestnictwa w odbudowie miasta .

Odpowiedz Cytuj
Bnq58 06-09-08 15:44

Brawo! kaka GOŚĆ, tak trzymaj. Nie dziw się, że jesteś w swej "walce" osamotniony, to takie małe dziwne miasteczko. Ludzie kurczowo trzymają się zasady "nie wychylaj nosa", "niech się inni o to martwią" lub "nie będę się ośmieszać". To typowa postawa społeczeństwa małomiasteczkowego, sparaliżowanego strachem przed odkryciem swojej osobowości, ludzie ci wolą pozostać anonimowi (jak większość na forum internetowym) i nie ujawniać się przed opinią społeczną. Nie jest to postawa społeczeństwa obywatelskiego, a raczej zachowanie postpeerelowskie.Cóż... mamy co mamy, i taką mamy też władzę samorządową.

Odpowiedz Cytuj
Guest GOŚĆ 22-09-08 20:06

Czytam magazyn nieregularnie i w odstępach raczej wielomiesięcznych. Widzę prostoliniową propagandę sukcesu, rodem z połowy lat 70tych minionego wieku. O bezstronności nie może już być mowy. Ciekawe zjawisko społeczne - początek "magazynu" jeszcze ciekawy, czuło się wspólnotę gminną. Teraz charakter odgórny, nadawczy i zimny, wspierajacy kult jednostki stojącej na czele rady miasta. Artykóły pisane przez tych samych w tonie niby zza zelaznej kurtyny. Fotografie niegdyś odzwierciedlające, co sie dzieje na zewnątrz - teraz tylko kameralno-mrówkowo-strażackie, z siedzącymi przy stolkach z ratusza . Już takie coś widziałem.  Pocieszam się, że przeżyłem pierwotny wzór - "trybunę ludu", więc i to przeżyję.

Odpowiedz Cytuj
Kaka GOŚĆ 25-10-08 18:49

Obiecałem sobie , że nie będę już pisał o tym "niby magazynie" , ale pragnę zwrócić uwagę na nieprofesjonalizm redakcji , polegający na tym , że jest strona internetowa tego "niby magazynu" , niestety nieaktualna . O ile wiem wszystkie gazety najpierw drukują zawartość w internecie to co będzie w następnym dniu w kiosku , a co "niby magazyn" na to , a no mamy koniec pażdziernika a w internecie mamy LIPIEC-SIERPIEŃ . " To jest dopiero wyprzedzenie".

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://lubsko.istrefa.com

istrefa gmina Lubsko | istrefa powiat żarski | istrefa lubuskie | istrefa Polska

Lubsko - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat żarski, województwo lubuskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 68-300


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem