Ulica warszawska

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Magda GOŚĆ 17-03-08 21:37

Po wybudowaniu  obwodnicy i ronda mogli tez zrobic chodnik do konca ul. warszawskiwej bo tam samochody mkna a ludzie chodza ulica bo niemaja chodnika to jest niebezpieczne powinien tam byc chodnik.

Odpowiedz Cytuj
Sos GOŚĆ 22-03-08 20:01

Moze kiedys miasto to zrobi bo narazie sie niezapowiada na budowe chodnika w tamtej czensci miasta .

Odpowiedz Cytuj
Bnq58 27-06-08 13:45

Teraz ul. warszawska to też i Nowinieć, aż do Zalewu Białków-Stara Woda, więc jest to dość długi odcinek więc nie słychać by władze szarpnęłyby się na taką inwestycję. Na zawody edkarskie na zalewem to członkowie "miejskiego" koła PZW jeżdżą samochodami, więc po co im chodnik?

Odpowiedz Cytuj
Aubergin GOŚĆ 22-07-08 1:35

No własnie czy aby napewno nowiniec to lubsko. W wikipedii i we wszystkich mapach widnieje wieś nowiniec...

Odpowiedz Cytuj
Bnq58 23-07-08 20:18

Teraz to już (znowu?) Lubsko. Na powojennych mapach administracyjnych Lubsko to dość duży obszar: ul.Błotna (obecnie Górzyn), droga na Raszyn (ul.Polna), Nowiniec, Górna Glinka - łącznie z częścią lasu obecnie gmina Jasień.Administracyjne zawirowania nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w encyklopediach. Myślę, że to dobrze że Nowiniec został ponownie włączony do Lubska, Ul.Błotna też powinna być w granicach Lubska. Tak będzie korzystniej dla rozwoju Lubska.

Odpowiedz Cytuj
Bnq58 23-07-08 20:24

Autor: n/a 03-17-2008 8:37 po wybudowaniu  obwodnicy i ronda mogli tez zrobic chodnik do konca ul. warszawskiwej bo tam samochody mkna a ludzie chodza ulica bo niemaja chodnika to jest niebezpieczne powinien tam byc chodnik.
Wracając do postulatu jak w cytacie, to popieram pomysł tyle, może tu korzystniej byłoby wybudowanie wspólnej ścieżki dla pieszych i rowerzystów co poprawiłoby bezpieczeństwo młodzieży zmierzającej na kąpielisko nad zalewem Białków-Stara Woda.

Odpowiedz Cytuj
Aubergin GOŚĆ 23-07-08 21:38

Jednak wikipedia nie chciała wprowadzić stosownych zmian odnośnie hasła NOWINIEC, zgłosiłem błąd napisałem, że Nowiniec nie jest już przysiółkiem Białkowa oraz nie jest już wsią, że został przyłączony do lubska i stanowi przedłużenie ulicy Warszawska Źródło bip Lubsko na stronie [LINK], po czym otrzymałem odpowiedź następującą: ''Dostałem e-mail od autora zgłoszenia, z załącznikiem, w którym było rozporządzenie Burmistrza Lubska o zmianie nazw ulic w związku z włączeniem byłego przysiółka Nowiniec w granice administracyjne miasta. Jednakże, zmiana granic administracyjnych miasta przekracza kompetencje burmistrza i dokonywana jest w drodze rozporządzenia Rady Ministrów. Rozporządzenia te publikowane są w Dziennikach Ustaw, a w sieci można je znaleźć na stronie [LINK] Sprawdzałem - nic o zmianie granic Lubska nie znalazłem. Jeśli się znajdzie stosowne rozporządzenie, wprowadzę zmiany. póki co, brak źródła''. Napisał także, że wysłał zapytanie do brmistrza w tej sprawie lecz chyba do tej pory nie otrzymał odpowiedźi...

Odpowiedz Cytuj
Bnq58 24-07-08 15:57

BRAWO! no to mamy kolejny dowód na niekompetencję lokalnych władz! widać, że wydaje się naszym lokalnym włodarzą iż to co oni zadecydują jest ostateczne i najważniejsze, ale okazuje się że NIE! decyzje naszych włodarzy muszą być zgodne z prawem inaczej jest to wolna amerykanka, tak jak bezmyślne decyzje ograniczające rozwój wolnego handlu w Lubsku (budowa kolejnych marketów). Podoba mi się to, ze ktoś w tym Lubsku sprawdza decyzje lokalnej władzy - tak trzymać!

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://lubsko.istrefa.com

istrefa gmina Lubsko | istrefa powiat żarski | istrefa lubuskie | istrefa Polska

Lubsko - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat żarski, województwo lubuskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 68-300


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem